Nastartuj své podnikání investicí do vzdělání

Začít svůj příběh »

Vyber si obor, který zachraňuje lidské životy

Začít svůj příběh »

Studijní obory
pro školní rok 2023 / 2024

Obchodní akademie

čtyřleté studium

Praktická sestra

čtyřleté studium

Ošetřovatel

tříleté studium
se získáním
výučního listu

Praktická sestra

pětileté dálkové studium

Zobrazit všechny ›

Aktuálně ze školy

Pro naše uchazeče - přijímačky nanečisto v březnu

Kvůli velkému zájmu o "Přijímačky nanečisto trochu jinak", které se uskutečnily na přelomu ledna a února, jsme se rozhodli zorganizovat pro žáky, kteří podali přihlášku na naši školu

"Březnové přijímačky nanečisto", a to ve čtvrtek 21. března z českého jazyka a v úterý 26. března z matematiky.

Formát a časy budou stejné, jenom sady úloh jiné!

Přihlásit se opět můžete na adresu knajflova.h@szds-oa.cz.

V případě velkého zájmu mají přednost žáci, kteří měli naši školu na 1. (případně 2.) místě.

Pro obor obchodní akademie nabízíme nově ruský jazyk

Doposud žáci mohli volit pouze možnost kombinace anglický jazyk a německý jazyk, nově budeme nabízet i kombinaci anglický jazyk a ruský jazyk.

Reagujeme na nabídku cizích jazyků na okolních základních školách.

Definitivní nabídka bude stanovena po zjištění zájmu o uvedené kombinace ze strany přijatých žáků.

Možnost prohlídky

Pokud jste nestihli Den otevřených dveří, nabízíme vám možnost domluvit si individuální termín na e-mailu pokorny.l@szds-oa.cz nebo na mobilu 606 878 957. Totéž platí pro prohlídku Domova mládeže.

Zobrazit všechny ›

Jak si vedou naši absolventi

Jan Nechvíle

Jan Nechvíleabsolvent oboru Obchodní akademie

Už od mládí jsem se zajímal o počítače. Škola mi k mému koníčku přidala znalost psaní všemi deseti, dva cizí jazyky, základy ekonomie a marketingu. Logicky se mé další kroky ubíraly do digitálního marketingu a e-commerce. Pracuji pro řadu obchodních firem a korporací (O2, Generali Česká pojišťovna, Raiffeisenbank) na pozici online managera.

Zdena Vohryzková

Zdena Vohryzkováabsolventka oboru Obchodní akademie

Po ukončení obchodky jsem vystřídala několik pracovních pozic, které jsem díky získanému vzdělání mohla vykonávat - celní deklarantka, ekonomka a další, abych nakonec nastoupila ve Sparkasse v sousedním Seifhennersdorfu, kde pracuji doposud.

Robert Holec

Robert Holecabsolvent oboru Obchodní akademie

Moji rodiče byli živnostníci, proto byl výběr oboru jasnou volbou. Znalost účetnictví, obchodní korespondence, cizích jazyků a dalších ekonomických předmětů byla nezbytnost. Po škole jsem provozoval obchody s obuví v Rumburku a Varnsdorfu a současně si dodělal VOŠku. Nyní pracuji jako starosta Dolní Poustevny.

Mgr. Jan Matějka

Mgr. Jan Matějkaabsolvent oboru Obchodní akademie

Hned po škole jsem nastoupil k Policii České republiky a postupně si dokončil titul Bc. a Mgr. na Policejní akademii ČR v Praze. Pak bylo mé služební zařazení Interpol na Policejním prezidiu. A protože se prý dobří holubi vracejí, předávám své zkušenosti na SZdŠ a OA.

Ing. Zdeňka Matějková

Ing. Zdeňka Matějkováabsolventka oboru Obchodní akademie

Já jsem po dokončení školy začala pracovat na Finančním úřadu v Rumburku. Během zaměstnání získala titul inženýrka ekonomie a na FÚ pracuji doposud, ale už jako vedoucí pracovník.

Magda Holečková

Magda Holečkováabsolventka oboru Všeobecná sestra

Po ukončení studia na SZŠ a rodičovské dovolené jsem nastoupila do nemocnice v České Lípě na Centrální sterilizaci, poté na odd. operačních sálů. Nyní již pátým rokem vedu odd. Centrálního příjmu a sanitářů jako vrchní sestra. Myslím, že jsme úžasný tým a držíme při sobě. A tak to má být ...

Mgr. Eva Džumanová

Mgr. Eva Džumanováabsolventka oboru Dětská sestra

Na zdrávce jsem vystudovala obor dětská sestra a nastoupila do zdravotnictví, kde jsem pracovala několik let. Ale táhlo mě to k učení, proto jsem v duchu - pachatel se vrací na místo činu na zdrávku nastoupila jako učitelka odborných předmětů. Postupně jsem si dokončila potřebné vzdělání a v pracovním poměru jsem doposud. Na 12 let jsem si odskočila na pozici starostky Šluknova, ale od 7. 11. 2022 opět učím.

Ludmila Votavová

Ludmila Votavováabsolventka oboru Dětská sestra

Po maturitě jsem pracovala v nemocnici a pak na poliklinice, ale zásadní změna nastala na začátku roku 1993, kdy jsme se spolupracovnicemi jako jedny z prvních v republice založily společnost nabízející novou formu zdravotní péče – HOME CARE s názvem NOEMA. Jsem šťastná, že celý život mohu dělat práci, kterou jsem si vybrala. Nikdy jsem svého rozhodnutí nelitovala.

Pavla Nedvidková

Pavla Nedvidkováabsolventka oboru Všeobecná sestra

Na zakladní škole jsem vstoupila do ČČK (českého červeného kříže) cesta byla jasná, zdravotnická škola Rumburk - obor všeobecná sestra a následně instruktor první pomoci. Nastoupila jsem do nemocnice RBK a získala cenné zkušenosti, doplnila vzdělání. Jsem členem resuscitační rady, kurz ALS provident, nyní pracuji na Záchranné službě v Rumburku.

Chcete vědět, jak to u nás vypadá?

Navštivte nás!

Škola je umístěna v budově v ulici Františka Nohy (naproti poště). Otevřít virtuální prohlídku školy.

ul. Františka Nohy