Logo na školní kolekci

Hlasování od 10. do 17. dubna 2024.

Pro naše uchazeče - přijímačky nanečisto v březnu

Kvůli velkému zájmu o "Přijímačky nanečisto trochu jinak", které se uskutečnily na přelomu ledna a února, jsme se rozhodli zorganizovat pro žáky, kteří podali přihlášku na naši školu

"Březnové přijímačky nanečisto", a to v úterý 26. března z matematiky a ve čtvrtek 4. dubna z českého jazyka.

Formát a časy budou stejné, jenom sady úloh jiné!

Přihlásit se opět můžete na adresu knajflova.h@szds-oa.cz.

V případě velkého zájmu mají přednost žáci, kteří měli naši školu na 1. (případně 2.) místě.

Pro obor obchodní akademie nabízíme nově ruský jazyk

Doposud žáci mohli volit pouze možnost kombinace anglický jazyk a německý jazyk, nově budeme nabízet i kombinaci anglický jazyk a ruský jazyk.

Reagujeme na nabídku cizích jazyků na okolních základních školách.

Definitivní nabídka bude stanovena po zjištění zájmu o uvedené kombinace ze strany přijatých žáků.

Možnost prohlídky

Pokud jste nestihli Den otevřených dveří, nabízíme vám možnost domluvit si individuální termín na e-mailu pokorny.l@szds-oa.cz nebo na mobilu 606 878 957. Totéž platí pro prohlídku Domova mládeže.

Naši žáci pomohli při Srdíčkových dnech

Poděkování za pomoc nemocným dětem v rámci zimních Srdíčkových dnů, na nichž se naši žáci podíleli. Podařilo se vybrat částku ve výši 6.113 Kč.

Návštěva Zdravotnické záchranné služby hl. města Prahy

12. prosince navštívila třída 2. AZ stanici ZZS Praha, kde jim byla představena služební vozidla Golem a menší Fénix. Jsou to  speciální vozidla určená pro pomoc při hromadných krizových situacích. Golem je velmi specifickým a fakticky v této oblasti jediným voziudlem v Evropě i na světě, má možnost poskynout 12 monitorovacích lůžek. Využívá se při vyhlášení mimořádných traumaplánů. Zapojil se do mimořádných událostí v Řecku při požárech, na Moravě po ničivém tornádu. Používá se i pro sportovní události. Za provedení a seznámení se stanicí děkujeme Martinu Kalašovi a speciální poděkování patří Ondřeji Šedivkovi - koordinátorovi ZZS Praha.

První Den otevřených dveří proběhl úspěšně

Ve středu 6. prosince se na naší škole konal první Den otevřených dveří v tomto školním roce a jsme rádi, že o něj byl zájem. Letos jsme ho pojali jinak než obvykle a návštěvníci si mohli nejen prohlédnout školu a její vybavení a promluvit si s žáky a učiteli o tom, co je zajímalo, ale mohli se zúčastnit i celé řady aktivit. Děkujeme všem, kteří se přišli podívat, a také všem, kteří se na organizaci této akce podíleli. A těšíme se na viděnou na dalším Dni otevřených dveří 16. ledna 2024.

Fotografie z akce jsou k dispozici ve fotogalerii.

Krabice od bot

V letošním roce se naše škola opět zúčastnila tradiční akce Krabice od bot – děti darují dětem. Vánočních dárků pro děti, které by třeba jinak ani
žádný nedostaly, se podařilo připravit tentokrát 108, což je rekordní počet. Snad udělají alespoň takovou radost, jako tomu bylo v minulých letech.

Soutěž Vánoční výzdoba třídy

Vyhlašujeme soutěž o nejlepší vánoční výzdobu třídy. Nezávislá komis posoudí výzdobu dne 18. prosince 2023. Všichni účastníci získají odměnu, hlavní výhrou jsou poukazy na pizzu :-)

Archiv: