Tagy
Tagy:
Snad už definitivně...

Snad už definitivně...

Milí maturanti,

včera jsme dostali do datové schránky metodiku k OOP k MZ. Do 19. 3. má MŠMT zveřejnit jednotné zkušební schéma. Buďte tedy prosím trpěliví. Sice mou povinností je zveřejnit termíny konání MZ a seznámit vás s nimi nejpozději do 31. 3., ale budeme se snažit, aby to bylo na začátku příštího týdne.

Zároveň se dozvíte i další specifika, které letošní maturita přináší. Pokud byste se ale chtěli s touto metodikou seznámit sami, je k dispozici zde.

MH

Jeden pokus navíc

Jeden pokus navíc

Na základě opatření obecné povahy vydané dne 29. 1. 2021 pod č. j.: MSMT-3267/2021-1 mají žáci vyjmenovaných oborů k dispozici ještě jeden mimořádný termín pro absolvování didaktických testů. Podmínkou je 160 odpracovaných hodin v rámci pracovní povinnosti nebo dobrovolnické činnosti. Je zde tedy potřeba potvrzení příslušného zařízení.

Pokud byste neuspěli v řádném termínu, nejpozději do 18. května se musíte přihlásit k mimořádnému termínu a současně doložit odpracované hodiny. Mimořádný náhradní termín je pak mezi 14. a 16. červnem. Zbývající dva opravné termíny vám zůstávají.

Věřím, že tato informace je pro vás zbytečná, protože to všichni dáte na první dobrou :)

Nová podoba maturit

Nová podoba maturit

Tak nám MŠMT představilo novou představu, jak budou vypadat maturitní a závěrečné zkoušky. Současně zveřejnilo jednotné zkušební schema.

Termín pro určení jednotného zkušebního schématu se posouvá

Termín pro určení jednotného zkušebního schématu se posouvá

MŠMT vydalo dne 14. ledna 2021 opatření obecné povahy, kterým se posouvá termín pro určení jednotného zkušebního schématu na 31. ledna 2021. Současně ministr Plaga v týdnu od 25. ledna oznámí, jakou podobu budou mít letošní maturity. Nechme se překvapit...

Archiv: