Terezka na návštěvě

leden
30
ČT 2014
autor článkuPavlína Marcínováautor článkuAktuálně

Při pohledu na usměvavou Terezku a sympatickou maminku Martinu, by asi nikdo neřekl, že se 6 let vyrovnávají s náročnou životní situací. Terezka je okatá holčička, která se díky nepřízni osudu narodila s postižením, jež se po narození dále rychle rozvíjelo. Asi nejzávažnější je u Terezky její tělesné postižení ve spojení s epilepsií. Ta její celkový stav významným způsobem zhoršuje. Maminka Martina, nám prozradila něco o svém životním příběhu. Jak studovala a maturovala na naší škole. O svém zaměstnání na ošetřovatelských lůžkách v Rumburské nemocnici. Každý si asi umí představit, co prožívá matka, při narození svého prvního dítěte. Nikdo však ani nedokáže odhadnout, jak náročné období čeká na celou rodinu, když se dítě narodí s postižením. Péče o Terezku obnáší nepředstavitelně mnoho návštěv u lékařů. V plánu jsou i operace a především intenzivní rehabilitace spojená s rehabilitačními pobyty. Nelze opomenout ani finanční stránku takové péče a jak náročné je vše finančně zvládnout.

Odhodlaná milující maminka se i přes odmítavá stanoviska z jedné strany, vzdát a rezignovat nehodlá. Naopak, zkouší pro svou dceru získat to, co jí pomáhá a věří, že to má smysl. Možná právě proto, že pro své dítě chce každý rodič zpravidla to nejlepší a slovo rezignace nepřichází v úvahu. Tento obětavý přístup je hoden obdivu a právě proto jsme se rozhodli i nadále podporovat tuto rodinu sběrem víček a kdo ví, třeba se najdou i další způsoby podpory.

Na závěr ještě jednou děkuji mamince Martině a Terezce za jejich návštěvu a loučíme se s přáním hodně štěstí.                        Pavlína Marcínová

Copyright © 2007 - 2009 RaTis
Autoři stránek nenesou žádnou odpovědnost za náplň stránek a její stylistické zpracování.
fotogalerie
Nejaktuálnější snímky vložené v galerii, naleznete zde!

Soutěžení 8. ročníků ZŠ v naší škole 2014

... další galerie