Očkovací centrum v Rumburku dostalo pochvalu

Na konci minulého týdne navštívil Očkovací centrum Krajské majetkové, p. o. středisko Lužické nemocnice Rumburk hejtman Jan Shiller. S prací centra byl velmi spokojen a nešetřil slovy chvály.

A není se co divit. Vše funguje pod vedením Kateřiny Hakimi jak dobře namazaný stroj. Jsem moc rád, že jedním z koleček je i tým odborných učitelek naší školy. Jejich pomoc s očkováním proti Covid 19 v regionu je nenahraditelná. S administrativou současně pomáhají žákyně třetího ročníku.

Díky nim se počet očkovaných navýšil až na stávajících průměrných 340 zájemců denně. K dnešku bylo aplikováno již 8 100 dávek vakcíny (je používána očkovací látka firmy Pfizer BioNtech). A co já osobně považuji za veliký úspěch je skutečnost, že díky používané logistice centra nebyla vyhozena jediná dávka vakcíny (pokud dojde k naředění, musí dojít k aplikaci do určité doby, což především velkokapacitní centra nejsou schopna zajistit).

Od kolegyň tu mám jedno poselství:
Občané Šluknovského výběžku registrujte se k očkování proti Covid 19.

Mgr. Bc. Martin Hýbl, ředitel školy