Projekt Národní plán obnovy - digitální učební pomůcky

Díky projektu Národního plánu obnovy - digitální učební pomůcky bude možné, aby žáci od ledna 2024 při výuce využili virtuální realitu, tablety či magické kostky. Software umožňuje využití nejen při výuce jazyků, ale též v odborných zdravotnických předmětech, ekonomických předmětech či třeba v dějepisu nebo v zeměpisu.

Psaní hravě

Naše škola používá při výuce moderní výukové programy.

Konkursní řízení

V přiloženém souboru najdete podrobné informace.

Stipendia pro žáky oboru Praktická sestra

V přiloženém letáku jsou veškeré informace.

Výuční list, maturitní vysvědčení a titul za 6 roků

Ano, od 1. září to nebude problém. MŠMT spouští pokusné ověřování stupňovitého propojení u zdravotnických oborů. A naše škola se tohoto projektu samozřejmě zúčastní.

Prakticky to znamená, že uchazeč nastoupí do prvního ročníku maturitního oboru Praktická sestra s lehce upraveným vzdělávacím programem. Na konci třetího ročníku bude mít možnost, bude-li chtít, vykonat závěrečnou zkoušku a v případě úspěchu získá výuční list v oboru Ošetřovatel.

Za rok pak přijde na řadu standardní maturitní zkouška.

Pokud se rozhodne pokračovat ve studiu oboru Všeobecná diplomovaná sestra na VOŠ, bude moci nastoupit do druhého ročníku a titul DiS. získat ve zkrácené formě již po dvou letech. Rozhodně příjemné je, že toto studium bude probíhat v nedalekém Varnsdorfu.

Věříme, že tato forma ještě více zatraktivní studium zdravotnických oborů, které nabízíme. Kromě těchto oborů mohou uchazeči na naší škole studovat i mezi zaměstnavateli stále žádaný maturitní obor Obchodní akademie.

Jsme fakultní škola

Na konci loňského roku jsme také dostali dárek, a to v podobě získání statutu Fakultní škola Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Osvědčení jsme převzali z rukou děkana doc. PhDr. Zdeňka Havla, CSc.

Po spolupráci, která probíhá již několik let s Metropolitní univerzitou Praha a kterou využívají především žáci ekonomických oborů, si tak přijdou na své i zdravoťáci. Předpokládá se, že budou moci využít jednak technické vybavení fakulty (např. různé druhy simulátorů nebo třeba virtuální operační stůl, který nám byl předveden při převzetí osvědčení), jednak personální kapacity.

O celé akci se zmiňuje i web FZS UJEP  a první společnou akcí může být on-line Den otevřených dveří.

Archiv: